“…głos się rozchodzi…”

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia jest szczególny i wyjątkowy, bowiem to właśnie wtedy, niemalże w każdym miejscu, rozbrzmiewają tradycyjne, znane i lubiane kolędy oraz pastorałki. Niestety, pandemia nie pozwoliła zorganizować w naszej szkole jasełek, na których z pewnością usłyszelibyśmy wiele utworów niosących świąteczną radość i nadzieję na lepsze jutro. Pomimo zawieszonej działalności szkolnego chóru, grupa chórzystów zmobilizowała się, aby nagrać choć jedną, symboliczną kolędę.

Z dostarczonych nagrań powstało wspólne, skromne wykonanie kolędy “Wśród nocnej ciszy”. Warto zaznaczyć, iż nie jest to nagranie online – chórzyści dokonali nagrań samodzielnie, na bazie niezbędnych, przygotowanych przeze mnie materiałów audiowizualnych. Stąd naturalnie pojawił się niewielki problem z synchronizacją ścieżek – aczkolwiek nie sprawiło to większego kłopotu.

Serdecznie chciałbym podziękować za zaangażowanie:

– Wiktorii Kaszubie,

– Agacie Ligowskiej,

– Wiktorii Miłkowskiej,

– Julii Rawskiej,

– Natalii Roszak,

– Wiktorii Stasiak.

Miłego odsłuchu!

Piotr Beciński

Skip to content