Dwójka laureatów etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności!

Z wielką satysfakcją informuję, że zostały ogłoszone wyniki olimpiady, która odbyła się w dniu 11.12.2020 roku. Nasze dwie licealistki – Julia Lasota oraz Weronika Pasik, obie z klasy II c LO, uzyskały tytuł laureata etapu okręgowego (wojewódzkiego) z edukacji dla bezpieczeństwa w ramach V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności –  edycja 2020.

Julia i Weronika będą reprezentować województwo kujawsko – pomorskie na etapie centralnym, który odbędzie się w marcu 2021 roku. Tytuł finalisty etapu okręgowego uzyskali z kolei następujący Długoszacy: Sara Kaczmarek II c, Marcin Olbiński II b, Wiktor Sękowski I a oraz Szymon Suski I a. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 44 uczestników z całego województwa, z czego szóstka z naszej szkoły. W tym roku etap okręgowy przeprowadzony był w formie zdalnej przez wynajętą do tego celu firmę zewnętrzną, a trudu organizacji całego przedsięwzięcia podjął się Komitet Główny, z inicjatywy edukacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Kuratorium Oświaty, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gratulacje dla naszych reprezentantów – czekamy na kolejne sukcesy na etapie centralnym !!!

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content