“Opowieść Gwiazdki” – Jasełka w wykonaniu dzieci z grup sześciolatków

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt w roku, czas radości, nadziei i miłości, który spędzamy z najbliższymi. Jest upamiętnieniem przyjścia na ziemię Syna Bożego. Ten niezwykły czas rozpoczyna się 24 grudnia, a kończy 6 stycznia w Święto Trzech Króli.

Tradycje bożonarodzeniowe to min: budowanie szopek w Kościołach, pieczenie pierniczków, dekorowanie choinki, uroczysta kolacja zwana Wigilią, a wraz z nią dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Nadejście tych pięknych świąt zapowiadają również organizowane w przedszkolach Jasełka. Obecny czas nie pozwolił na obejrzenie przedstawienia świątecznego na żywo z udziałem publiczności. Nie mniej jednak tradycji stało się zadość i dzieci z grup sześciolatków “Pszczółek” i “Promyczków” wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały dla dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników obsługi, rodziców oraz koleżanek i kolegów Jasełka pt. “Opowieść Gwiazdki”.

Celem tej uroczystości było wprowadzenie w radosną atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas nagrania inscenizacji, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień dzieci oraz nabywanie odwagi i śmiałości podczas występu przed kamerą.

Czas spędzony podczas przygotowywania występu był wyjątkowy. Dzieci w roli Maryi i Józefa, Aniołków, Gwiazdek i Reniferów prezentowały się doskonale. Sześciolatki recytowały przygotowane role, śpiewały kolędy i pastorałki oraz wykonywały układy taneczno – ruchowe. Całemu nagraniu towarzyszyła podniosła, pełna radości świąteczna atmosfera.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Justynie i Leszkowi Sikora za sfilmowanie i sfotografowanie Jasełek, dziękujemy za bezinteresowną pomoc, poświęcony czas i profesjonalne nagranie i montaż oraz niepowtarzalne pełne emocji zdjęcia.

Życzymy wszystkim z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku.

Katarzyna Hofman

 

 

Skip to content