XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

Z wielkim, jak zawsze, entuzjazmem oczekiwaliśmy kolejnego spotkania ze sztuką w ramach Konkursu im. Stanisława Zagajewskiego, którego organizatorem  jest CK „Browar B”. Obecna trzynasta edycja konkursu przebiegała w innym wymiarze organizacyjnym ze względu czas pandemii. Główne cele Konkursu były niezmienne, a dotyczyły popularyzacji rzeźby jako dziedziny sztuki i propagowania pamięci o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Wykonanie prac rzeźbiarski poprzedziły e-zajęcia przeprowadzone na platformie Google Classroom z uczniami. Ich tematyka odnosiła się m.in. do założeń organizacyjnych, przypomnienia i zapoznania się z twórczością Stanisław Zagajewskiego, jego życiorysem, oraz rzeźbą jako dziedziną sztuki i wskazówkami dotyczącymi wykonania pracy konkursowej. Z powodu obostrzeń sanitarnych, uczestnicy konkursu w kategorii „prace tworzone na miejscu” odebrali masę ceramiczną (8. lub 9. lutego 2021 r.), i  wykonali pracę konkursową poza siedzibą Organizatora.  Wykonaną figurkę dostarczyli do Centrum Kultury „Browar B.” w dniu 12 lutego 2021 r.

W kategorii szkoła podstawowa klasy 4-6,  ZSK im. ks. Jana Długosza reprezentowali uczniowie: z  klasy 4a – Julia Skibińska i Jan Molewski, a z klasy 4c Lena Laskowska. W kategorii klas 7-8: z klasy 7a Marta Skupniewicz i Konrad Felińczak, z klasy 7c Aleksander Perliński, natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe klasy LO reprezentowali: Aleksandra Babis, Izabela Ciesielska, Tomasz Wojciechowski oraz Adam Babis. Opiekunem artystycznym  uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 9 kwietnia 2021 roku.

Uczestnikom konkursu już dziś  gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!!!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content