“Halo! Z tej strony Długosz!”

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Liceum w sobotę, 20 marca o godzinie 11:00, odbyła się pierwsza audycja szkolnego radio “Halo! Z tej strony Długosz!”. Audycja ta powstała w celu uprzyjemnienia uczniom okresu zamknięcia w domach i nauki zdalnej oraz zintegrowania naszej długoszańskiej społeczności. Będzie to cykliczne wydarzenie trwające każdorazowo około godziny zegarowej. Zapraszać będziemy różnorakich gości: nauczycieli, uczniów i osoby z zewnątrz jako gości specjalnych.

Naszym pierwszym gościem był ksiądz Jacek Buta, a spotkanie, z ramienia Samorządu Uczniowskiego Liceum, poprowadzili Zofia Latkowska i Wiktor Balcerak. Rozmawialiśmy na temat wyboru drogi życiowej, powołania i nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Nasz gość odpowiadał na krótkie pytania i dowiedzieliśmy się między innymi, że ksiądz Jacek nie lubi pizzy i nie bierze udziału w wojnie “pizza z ananasem czy bez”. W rozmowie głównej nasz gość opowiedział o swoim dzieciństwie, studiach archeologicznych, powołaniu i pobycie w seminarium duchownym, a w drugiej części przedstawił nam zabawną historię na temat pingwinka Fryderyka i święconki.

Bardzo cieszymy się z tej rozmowy, która była bardzo przyjemna. Dziękujemy jeszcze raz za udział naszemu gościowi. “Na żywo” w audycji uczestniczyło razem z nami w szczytowym momencie blisko 450 osób. Dziękujemy za poświęcony nam czas, wszystkie pozostawione “łapki w górę” oraz komentarze. Mamy nadzieję, że spodobała się Wam nasza inicjatywa i zapraszamy serdecznie na następne odcinki.

Nagranie audycji z księdzem Jackiem Butą nadal można oglądać pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=8coNqAPo2PM

Zofia Latkowska
Konrad Trokowski

Skip to content