Zakończenie akcji „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”

W dzisiejszym zabieganym świecie czasami ciężko dostrzec potrzebujących. W naszej placówce staramy się, aby dzieci wiedziały czym jest odpowiedzialność i wrażliwość na los innych ludzi. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się dzieci. Dlatego w tym roku szkolnym, również prowadziliśmy akcję „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Jak co roku zebrana karma trafiła do fundacji Mondo Cane.

Dla przypomnienia fundacja jest inspektoratem na rzecz ochrony praw zwierząt. Powstała aby pomagać zwierzętom skrzywdzonym przez los, przez ludzką bezmyślność i okrucieństwo. Jej celem jest znalezienie czworonogom nowych domów i wspieranie wszelkich działań w zakresie zwalczania bezdomności. Pomaga również właścicielom zagubionych zwierząt w odnalezieniu swoich czworonogów aby bezpiecznie mogły wrócić do domu.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 25 stycznia i trwała do 26 marca 2021 r. Zbiórka karmy prowadzona była na terenie przedszkola oraz równolegle w szkole podstawowej. W naszych zbiorach znalazła się sucha karma, puszki i saszetki ze smakołykami dla czworonogów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. Dziękujemy rodzicom za pokazanie dzieciom, że należy się dzielić tym co mamy – to piękne. Oczami wyobraźni widzimy radość i machanie ogonkami zwierzątek, którym niesie się miskę z pachnącym jedzeniem, a to wszystko dzięki Wam! Jeszcze raz dziękujemy!

Agnieszka Janiak

Skip to content