Przedszkolny Kiermasz Wielkanocny

Wiosna to wyjątkowy moment w roku: przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe i piękniejsze, a kwiaty barwią nasz krajobraz wszystkimi kolorami tęczy. Jest to czas niewątpliwie radosny – szczególnie dlatego, że zbliżają się najważniejsze dla wszystkich chrześcijan święta – Wielkanoc. Jako nauczyciele katolickiego przedszkola czujemy się przepełnieni radością, gdy widzimy jak wiele pięknych wielkanocnych prac przygotowali nasi wychowankowie wraz z rodzicami w domach. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na tworzeniu wszystkich stroików, ozdobnych jajek, króliczków i kurczaczków był momentem beztroski, współpracy, zabawy, ale i nauki wartości. Wszystkie kolorowe wytwory naszych podopiecznych i ich bliskich wystawiono na Kiermaszu Wielkanocnym, który mimo obaw, mógł fizycznie odbyć się w tym roku. Choć opiekunowie kiermaszu zaplanowali inny termin nabywania ozdób przez zainteresowanych, dynamiczna sytuacja w naszym kraju zmusiła nas do przyspieszenia jego realizacji i wystawienia prac na sprzedaż dwa dni przed zamknięciem przedszkoli w całej Polsce. To dzięki Wam – drodzy Rodzice – udało nam się ten kiermasz zorganizować oraz zebrać środki na wsparcie leczenia naszej wychowanki – Nelki z grupy „Słoneczka”. To wspaniałe, że nasza społeczność cechuje się wzajemną życzliwością oraz troską, że każdy z nas chce przyłączyć się do polepszenia jakości życia tych bardziej potrzebujących.

Cieszę się, że tak chętnie cały Mały Długosz uczestniczy w kiermaszach oraz konkursach organizowanych w przedszkolu i niesie tym samym nadzieję, że jest w ludziach dobro i serdeczność. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach i kiermaszach.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content