Palma Wielkanocna

Z przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły – Maria Bińczarska z kl. 4c  i Mikołaj Bińczarski z klasy 7c, uzyskali wyróżnienie w Konkursie na Palmę Wielkanocną, którego organizatorem było Centrum Kultury Browar B.

Celem konkursu było popularyzowanie oraz promowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży oraz przekaz wartości i tradycji ludowej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Polecaną techniką wykonania były materiały naturalne: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wydmuszki, wstążki, bibuła itp. Zalecono również wykorzystanie materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych.

Gratuluję wyróżnionym oraz wszystkim reprezentującym naszą szkołę w konkursie!

Pomimo warunków pandemicznych, nie zabrakło Palmy Wielkanocnej przy ołtarzu w naszej kaplicy szkolnej pw. św. Kazimierza Królewicza. Tradycyjnie od kilkunastu lat palmę wykonuje koło plastyczne. W tym roku została wykonana, jak zawsze z wielką radością, Panu Bogu na chwałę przez opiekuna koła plastycznego.

Bożena Sobierajska – opiekun koła plastycznego

Skip to content