Mamo, Tato, dziękuję za to, że jestem!

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona 25 marca decyzją Episkopatu Polski ustanowiono Dniem Świętości Życia. Mając w sercu słowa św. Jana Pawła II zapisane w encyklice Evangelium Vitae, że: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili jego istnienia”, włączamy się w modlitwę w intencji obrony życia ludzkiego.

Na początku lutego 2021 r. został zorganizowany konkurs rodzinny: Mamo, Tato, dziękuję za to, że jestem! Jak zawsze prace konkursowe przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. W stworzenie prac zaangażowały się całe rodziny naszych przedszkolaków. W pracach widać ogromny udział naszych dzieci. Oceny prac i wyłonienia miejsc w każdej grupie wiekowej dokonały nauczycielki ze szkoły podstawowej s. Paulina Bursiewicz i p. Joanna Filińska.

W naszym przedszkolu jeszcze z tej okazji wykonaliśmy kolaż zdjęć naszych dzieci w podziękowaniu rodzicom za życie. Dziś też dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i dyplomy. Nie zabrakło modlitwy za nasze rodziny i każde życie.  Dzieci wysłuchały pogadanki tematycznej. Z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny pt. „DZIEŃ ŻYCIA”. Nauczyliśmy się piosenki zespołu Arki Noego ”Ja jestem, ja żyję”. Z tej okazji dla rodziców zostały przygotowane myśli św. Jana Pawła II dotyczące życia. Dziś jest dzień, kiedy każdy ma swoje urodziny, a więc wszystkiego najlepszego. Naszym zadaniem jest obrona życia, więc do dzieła. Bardzo dziękuję za współpracę w organizacji tego dnia p. Jolancie Gitner i p. Agnieszce Janiak. Rodzicom bardzo dziękuję za pomoc w wykonaniu przepięknych prac konkursowych.

Wyniki  konkursu:

3 latki:

I miejsce – Kalina Dąbrowiecka

II miejsce – Nadia Mularska

III miejsce – Klara Fydryszewska

4 latki:

I miejsce – Basia Nowakowska

II miejsce – Wiktor Kruczyński

III miejsce – Michalina Konieczna

5 latki:

I miejsce – Luka Nawrocki

II miejsce – Gabriela Kamedulska

III miejsce – Liwia Rogińska

6 latki A:

I miejsce – Filip Morawski

II miejsce – Wiktor Warszawiak

III miejsce – Hanna Daszczyńska

III miejsce – Jan Daszczyński

6 latki B:

I miejsce – Piotr  Kotwicki

II miejsce – Patrycja Matczak

III miejsce – Jan Mroczkowski

 

s. Renata Zawadzka

Skip to content