„Zostań Długoszakiem”

Drodzy obecni i przyszli uczniowie Długosza oraz Rodzice. Na stronie internetowej pojawił się nowy film pt. „Zostań Długoszakiem”. Ponieważ przez pandemię mamy znacznie utrudniony kontakt z Wami postanowiliśmy stworzyć film, który skierowany jest w głównej mierze do uczniów, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. W filmie pojawiły się osoby, które są absolwentami Długosza i niektórzy również wychowankami internatu. To właśnie oni są najlepszą reklamą naszej szkoły i to, jak po kilku latach, z perspektywy czasu, patrzą na szkołę, w której zdobywali wiedzę, nawiązywali przyjaźnie i  spełniali swoje marzenia. W filmie wystąpiła zaledwie garstka osób. Jako autorka tego filmu jestem pewna, że takich osób, które z sentymentem wracają wspomnieniami do Długosza jest o wiele więcej, że Długosz trwale zapisał się w ich sercach. Wypowiedzi absolwentów nagrane i przesłane zostały przez nich samych. I w tym miejscu pragnę podziękować: Klaudii Błaszczyk, Karolinie Bierut, Arturowi Jędrzejczakowi, Marcelowi Maniewskiemu, Pawłowi Skibie, Jakubowi Zapędowskiemu, którzy zgodzili się na udział w tym przedsięwzięciu.

Forma tego filmu może i nie jest idealna, ale stworzona w czasie pandemii. Natomiast wydaje się najważniejsze to, że młodzi ludzie, absolwenci, którzy przebywają obecnie w różnych częściach kraju a nawet świata, mają odwagę mówić o swojej byłej szkole ciepło, z sentymentem wracając wspomnieniami i z serca polecają szkołę kolejnym rocznikom. W obecnych czasach najłatwiej się hejtuje i obraża, niewielu z łatwością przychodzi mówienie o kimś o czymś dobrze, bo najprościej jest krytykować. Dlatego bardzo chcę podziękować wyżej wymienionym  za odwagę i chęć podzielenia swoim doświadczeniem z obecnymi i przyszłymi Długoszakami.

Do czytających ten tekst: Jeśli chcecie zaprosić nowych uczniów do Długosza, to prześlijcie film dalej.

Tak na koniec, bądźmy dla siebie dobrzy, zwłaszcza w tym trudnym czasie i wybierajmy mądrze.
Wybierz Długosza!

Aneta Wąsik

Skip to content