Finał Centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniach 19 -20.03.2021 roku odbył się Finał Centralny V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wśród 137 najlepszych uczestników z całej Polski znalazły się dwie uczennice Długosza – Julia Lasota oraz Weronika Pasik, obie z klasy II c LO, jako laureatki etapu wojewódzkiego.

Tegoroczny etap centralny miał podwójny format – w piątek uczestnicy pisali test wiedzy za pomocą platformy Testportal w swoich Komitetach Okręgowych, natomiast w sobotę odbył się quiz i uroczysta gala zakończenia olimpiady transmitowana na fanpage’u Olimpiady na portalu społecznościowym Facebook, kanale internetowym YouTube oraz na fanpage’u Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Olimpiada odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a patronat naukowy objął Uniwersytet Warszawski, który jednocześnie jest organizatorem olimpiady.

Gratulacje dla Julii i Weroniki za awans do finału centralnego!

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content