Dzień Książki

Nie od dziś wiadomo, że książka to wielki przyjaciel każdego dziecka, ponieważ uczy, bawi i wychowuje. Niezwykle ważne jest, by już od najmłodszych lat dziecko mogło obcować z książką i całym bogactwem przeżyć jakie oferuje. Literatura dziecięca uczy myślenia, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy wartości moralnych, rozwija inteligencję emocjonalną, a kontakt z pięknymi, barwnymi ilustracjami kształtuje poczucie estetyki. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach – czasach komputerów, tabletów i gier.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola, w ramach zajęć koła „Moliki książkowe”, zapoznały się z wierszem J. Huszcza pt. „Skarga książki”. Na podstawie treści utworu oraz ilustracji stworzyły kodeks czytelnika. Dowiedziały się też jakie są rodzaje książek, z czego się składają i jak powstają. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek i baśni poprzez rozwiązywanie zagadek słowno-obrazkowych. Na koniec wykonały zakładki do swoich ulubionych książek.

Jak mówi pewne chińskie przysłowie: „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”. Życzę wszystkim dzieciom jak najczęstszego zaglądania do tego ogrodu i czerpania z jego bogactw.

Marta Antczak

Skip to content