Dzień Języków Obcych w przedszkolu

10 maja 2012 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języków Obcych. Dzieci uczestniczyły w krótkiej podróży po słonecznej Hiszpanii oraz rozległych obszarach Wielkiej Brytanii. Udało nam się ustalić, jakie dobrodziejstwa zawdzięczamy uprawianym na półwyspie iberyjskim roślinom oraz skąd pochodzi zwyczaj parzenia herbaty na różne sposoby. Dzieci poznały najważniejsze symbole Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii, a także najciekawsze zwyczaje, jakich mogą zaznać w odwiedzanych państwach. Okazało się, że nasze przedszkolaki odwiedzały już różne kraje Europy i również opowiedziały o swoich przeżyciach. Na sam koniec nauczyliśmy się podstawowych zwrotów z języka Pabla Picassa i przetłumaczyliśmy je na świetnie nam znany język angielski. Już nie możemy się doczekać kolejnych wypraw do innych krajów w przyszłym roku.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content