Pszczółki na warsztatach pt.: “Co wiecie o Portrecie?”

Grupa Pszczółek wybrała się dziś, 8 czerwca 2021 r., na warsztaty pt.: „Co wiecie o Portrecie?”. Zajęcia zrealizowane zostały w oddziale Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przez Panią Kalinę Ciesielską, pracownika muzeum i jednocześnie mamę naszego przedszkolaka. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest portret i autoportret. Nauczyły się również podstaw rysowania go i właściwego podziału elementów twarzy. W części warsztatowej przedszkolaki wcieliły się w rolę malarzy rysowników i samodzielnie przy wykorzystaniu różnych materiałów takich, jak guziki, włóczki, wstążki i skrawki papieru stworzyli autoportrety.

Kontakt ze sztuką – zarówno z pozycji odbiorcy, jak i twórcy – rozwija u dzieci ekspresję i umiejętności artystyczne oraz zdolność do działania i osiągania celu; wyrabia też poczucie ładu, porządku i estetyki, rozbudza zaciekawienie i wrażliwość. Dla dzieci to był czas pełen radości i ekspresji twórczej.

Magdalena Śmiałek

Skip to content