Nauczyciele z pasją w Długoszu

W dniu 7 czerwca 2021 r. ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu „Nauczyciel z pasją” organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Laureatem tegorocznej edycji  został pan Konrad Trokowski. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali nauczyciele przedszkoli i wszystkich typów szkół  województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłosili się nauczyciele kreatywni, którzy, jak czytamy na stronie KPCEN w Bydgoszczy,  potrafią przekładać swoją pasję na pracę zawodową.

Chyba nikogo z długoszaków nie dziwi, że o swojej pasji do nauczania chemii  opowiedział w wymaganych regulaminem konkursu pracy pisemnej i multimedialnej, pan Konrad Trokowski. Autoprezentacja nauczycieli poddawana była ocenie jury, w składzie którego byli konsultanci KPCEN w Bydgoszczy, wg następujących kryteriów:

  • promowanie idei rozwijania własnych pasji
  • oryginalność przedstawienia informacji o swojej pasji
  • przełożenie własnej pasji na pracę zawodową
  • znaczenie pasji nauczyciela w życiu szkoły
  • poprawność językowa
  • estetyka prezentacji tematu, atrakcyjność.

 

To jednak nie koniec dobrych informacji.

W ostatnich dniach  rozstrzygnięto także tegoroczną edycję Konkursu „Odkrywamy Talenty 2021” organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku dla nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół. Uczestnictwo w konkursie polegało na przygotowaniu prezentacji przedstawiającej prowadzone zajęcia, realizowane projekty edukacyjne czy pracę kół zainteresowań, rozwijających uczniowskie pasje i talenty.

Z wielką przyjemnością informujemy, że pani Małgorzata Jaworska-Pomirska zajęła III miejsce w Kategorii Szkoły Podstawowe.

 

Bardzo nas cieszą sukcesy naszych nauczycieli, tym bardziej, kiedy przekładają się na podniesienie poziomu edukacji w  naszej szkole.

Laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Przy tej okazji pragnę gorąco zachęcić pozostałych naszych wspaniałych nauczycieli, by podejmowali konkursowe wyzwania. Jesteście Państwo najlepsi z najlepszych.

S.L.

Skip to content