Bierzmowanie

14 czerwca, a więc we wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa, grupa 38 uczniów naszej szkoły przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Mering. Od 2002r. wspomniany błogosławiony jest patronem naszego miasta dlatego w katedrze włocławskiej obok naszej młodzieży i ich rodziców zgromadzili się bardzo licznie przedstawiciele władz naszego miasta na czele z Panem Prezydentem dr. Markiem Wojtkowskim a także poczty sztandarowe włocławskich szkół.

Homilię wygłosił Ks. Prał. Sławomir Deręgowski, który zwracał uwagę na potrzebę dawania świadectwa wiary na wzór patrona naszego miasta. Po dialogowanym kazaniu Ksiądz Biskup odmówił modlitwę o wylanie Ducha Świętego na kandydatów po czym namaścił ich czoła olejem krzyżma.

Niewątpliwie kiedy w październiku 2019 roku rozpoczynaliśmy dwuletni cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania nikt nie przypuszczał, że ten proces będzie tak utrudniony przez czynniki od nas niezależne jakim była pandemia. Jednakże na miarę możliwości młodzież uczestniczyła w bardzo licznych spotkaniach formacyjno-integracyjnych aby jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzeniu w ich życiu. Niech zatem bł. Michał Kozal będzie dla nich przykładem wiary, uczciwości i odwagi.

ks. Adam Zieliński

Skip to content