Słoneczka na wycieczce w Gostkowie

14 czerwca 2021 r. dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z opiekunami wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem przedszkolaki zwiedziły Zagrodę Edukacyjną w Gostkowie koło Torunia. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz doskonalenie umiejętności współpracy.

Gospodarstwo agroturystyczne usytuowane na skraju lasu, otoczone pięknymi, malowniczymi polami i łąkami to idealne miejsce dla miłośników zwierząt i przyrody. Słoneczka miały okazję zwiedzić zwierzyniec, zobaczyć z bliska konia, kucyka, alpaki oraz lamy. Maluchy dowiedziały się, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami, a także niektóre z nich mogły nawet pogłaskać oraz nakarmić. Największymi atrakcjami okazały się przejażdżki konne oraz kolejką dinozaurów. Wielką radość sprawiły dzieciom również zabawy na placu zabaw. Nasz pobyt w tym godnym polecenia miejscu zakończony został pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wspólnej zabawie dopisywała piękna i słoneczna pogoda.

Paulina Makowska

Skip to content