Chór Długoszaczki w Bydgoszczy

Na zakończenie roku szkolnego, dnia 19 czerwca 2021r. chór szkoły podstawowej “Długoszaczki” wziął udział w przeglądzie chórów województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie miało miejsce w Bydgoszczy a prezentowały się chóry uczestniczące w programie Narodowego Forum Muzyki – Śpiewająca Polska. W tym roku zrezygnowano z oceny chórów i głównym celem była prezentacja dorobku artystycznego wypracowanego przez chóry mimo zdalnego nauczania. Nasz chór szkolny zaprezentował się w trzech utworach akompaniamentem fortepianu. Niestety z powodów obostrzeń w koncercie mogło uczestniczyć jedynie maksymalnie 30 osób. Chór zaprezentował się przepięknie, pod względem wokalnym, a także wykazując najwyższy poziom pod względem zachowania i kultury osobistej. Całości wrażenia dodały jednolite stroje chóru z logiem naszej szkoły. Nad przygotowaniem chóru oraz poprowadzeniem koncertu czuwał dyrygent – pan Tomasz Centkowski, który założył i od 3 lat prowadzi chór „Długoszaczków”. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy jako chór uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie. Dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszyli nam w tym wyjątkowym dla chóru dniu. Już szykujemy się na kolejne koncerty.

Tomasz Centkowski

 

Skip to content