Udane żużlowe rozpoczęcie wakacji w Toruniu!

Popołudniem, w dniu zakończenia roku szkolnego, 25 czerwca zabrałem grupę dziewięciorga uczniów szkoły podstawowej i liceum do Torunia na mecz X kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy miejscowym eWinner Apatorem a Fogo Unią Leszno. Dla nowych uczestników naszych wypraw już sam przejazd pociągiem i tramwajem oraz możliwość wejścia na najnowocześniejszy stadion żużlowy świata były niezapomnianymi przeżyciami. Spotkanie żużlowe było niezwykle pasjonujące i emocjonujące, choć zakończyło się porażką “Aniołów” z “Bykami” 41:49.

Zgodnie z tradycją, nasz wyjazd rozpoczęliśmy zbiórką na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych pojechaliśmy do Torunia. Do pierwszego wyścigu meczu mieliśmy jeszcze prawie dwie godziny, dlatego zatrzymaliśmy się na szybki obiad i piechotą udaliśmy się na Motoarenę. Tym razem na stadion weszliśmy dużo wcześniej i mogliśmy obejrzeć nawet próbę toru.

Mecz eWinner Apator Toruń – Fogo Unia Leszno obfitował w walkę na torze i ciekawe akcje, dlatego zadowoleni i zaciekawieni byli nawet uczestnicy oglądający takie spotkanie pierwszy raz w życiu. Drużyna toruńska uległa aktualnym i czterokrotnym z rzędu Drużynowym Mistrzom Polski 41:49, ale zostawiła serce na torze i za swoją postawę zebrała burzę braw od swojej publiczności.

Po meczu żużlowym zdążyliśmy na jeden z ostatnich tramwajów i pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie zjedliśmy późną kolację i odbyliśmy nocny spacer toruńskimi uliczkami. Przed północą wsiedliśmy do autobusu i po niecałej godzinie drogi zameldowaliśmy się we Włocławku.

Konrad Trokowski

Skip to content