Zakończenie roku szkolnego 2020-21 w Małym Długoszu

Kończy się rok szkolny 2020/2021. Rok nauki stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej. Rok wyjątkowo trudny, ale też bogaty w nowe przeżycia i doświadczenia.

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Ze względu na czas epidemii uroczystość w tym roku szkolnym przebiegła w dwóch etapach:

24 czerwca 2021 r. w czwartek o godz. 8:30 spotkaliśmy się w Bazylice Katedralnej i wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. podsumowującej cały rok nauki, zachowując reżim sanitarny. Mszy świętej przewodniczył ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak. Podczas homilii podziękował uczniom, rodzicom, nauczycielom za ich trud w czasie pracy zdalnej. Nawiązał również do słów z Ewangelii świętego Mateusza mówiąc, byśmy byli roztropni i rozważni podczas wakacyjnego wypoczynku.

25 czerwca 2021 r. w piątek odbyło się wręczenie świadectw uczniom. Nie było ono tak uroczyste, jak w latach minionych. O godzinie 8:00 odbyła się uroczystość dla klas 1-2 i 4-5. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100% frekwencją. O godzinie 10:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. W uroczystości wzięli udział rodzice. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu była to niezwykła chwila, pełna emocji i wzruszeń. Uczniowie klas trzecich ukończyli pierwszy etap edukacyjny, a we wrześniu wejdą na nową ścieżkę nauczania. Tę część uroczystości uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas trzecich i przedstawicieli klasy 2b.

Pragniemy podziękować naszym uczniom za wspaniałą postawę, obowiązkowość w czasach zdalnego nauczania. Wiemy, że też mieliście chwile zwątpienia, niechęci. Mimo to poradziliście sobie doskonale. Rodzicom dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość, zrozumienie.

Kochani uczniowie Małego Długosza, życzymy Wam wspaniałych wakacji, udanego wypoczynku. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw. Bądźcie ostrożni.

Do zobaczenia we wrześniu!

Elżbieta Płońska

Zakończenie klas 3 SP

Msza Święta w Bazylice Katedralnej

Skip to content