Wakacji nadszedł czas – uroczyste zakończenia roku w przedszkolu

24 czerwca 2021 roku w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste zakończenia roku przedszkolnego w grupach 3, 4 i 5-latków oraz pożegnanie absolwentów przedszkola grup 0A i 0B.

W młodszych grupach uroczystość odbyła się w formie on-line. Dzieci pożegnały rok zabawy i pracy w przedszkolu piosenką, wierszem i tańcem a ich występ został nagrany dla rodziców. Tradycją w przedszkolu jest wręczenie dzieciom przez wicedyrektora księdza Sebastiana Tomczaka pamiątkowych dyplomów i książeczek, tak też i było w tym roku. Wicedyrektor podziękował dzieciom za cały rok pobytu w przedszkolu i życzył na wakacyjny czas wielu wspaniałych przygód oraz zachowania zasad bezpieczeństwa, by wszystkie dzieci ponownie spotkały się w nowym roku przedszkolnym.

Tegoroczni absolwenci przedszkola, dzieci z grup 0A i 0B zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne na żywo w obecności zaproszonych gości. Po części artystycznej przedszkolaki drobnym upominkiem podziękowały dyrekcji, pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym za wspólnie spędzone chwile, wdrażane umiejętności, opiekę i pomoc. Następnie wicedyrektor  podsumowując edukację dzieci w przedszkolu życzył im wielu sukcesów, szczególnie, że większość z nich będzie kontynuowała naukę w tzw. „małym długoszu”. Ponadto podziękował rodzicom za współpracę i nauczycielom za przygotowanie dzieci do bycia uczniem.

Pamiątką po edukacji dzieci w przedszkolu będzie tablo z ich zdjęciami, przekazane symbolicznie na ręce księdza wicedyrektora, a które zostanie zawieszone na korytarzu przedszkola.

Końcowy,  jednak szczególnym punktem  uroczystości było wręczenie dzieciom przez wicedyrektora księdza Sebastiana  oraz wychowawców „teczek absolwenta” z pamiątkowymi dyplomami oraz upominków.

Wierzymy, że przedszkole zostanie w pamięci dzieci na długie lata jako miejsce ciekawych, wspaniałych przeżytych chwil na zabawie i nauce a wakacje będą dla nich czasem bezpiecznego odpoczynku przed rozpoczęciem nauki w szkole.

                                                                                                                                             Katarzyna Hofman

Grupa Gwiazdeczki – 3 latki

Grupa Iskierki – 4 latki

Grupa Słoneczka – 5 latki

Grupa Pszczółki – 6-latki A

Grupa Promyczki – 6-latki B

Skip to content