Wakacyjne półkolonie w Długoszu

Dzień 5 – gimnastyka bystrego umysłu oraz trening zdolności manualnych.

Ostatniego, piątego dnia półkolonii, uczniowie z Długosza odwiedzili Klub Gier Planszowych “Taktyk” i Włocławską Kolekcję Miar i Wag. Dzieciom szczególnie podobała się karciana gra “Sabotażysta”, w której mogli wykazać się sprytem i wyobraźnią. Muzeum Miar i Wag, natomiast, pozwoliło młodzieży odkryć na nowo i polubić tak proste urządzenie, jakim jest waga.

Następnie, mimo deszczowej aury, nasza grupa wyruszyła do Muzeum Etnograficznego na warsztaty garncarskie. Uczestnicy półkolonii stworzyli własnymi rękoma wspaniałe dzbanuszki, garnki, wazoniki i koszyczki z gliny.

Po powrocie do szkoły kierownik półkolonii – pani Aneta Wąsik wraz z wychowawcami świetlicy szkolnej, wręczyła wszystkim dyplomy za udział w zajęciach i upominki. Zwycięzcy olimpiady sportowej otrzymali dodatkowe nagrody.

Letnie półkolonie Zespołu Szkół Katolickich minęły bardzo szybko, były to dni pełne śmiechu, wyzwań, dobrej zabawy, aktywności fizycznej i kultury. Pozdrawiamy wszystkich uczestników, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Daria Lewandowska i Sandra Iwańska

Dzień 4 – JUMP Heaven Włocławek gościł uczestników półkolonii w Długoszu.

Park stanowi doskonałą alternatywę  dla siłowni czy innych sposobów spędzania wolnego czasu. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody.

Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także dzieciom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Po powrocie, obiedzie i małym odpoczynku, uczestnicy wzięli udział w warsztatach tanecznych w ,,Klubie Stara Remiza’. Warsztaty poprowadziła instruktorka Kaja Odzimek. Była to świetna zabawa i okazja do promowania zdrowego stylu życia i odkrywania pasji. Uczestnicy półkolonii wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.


Dzień 3 – W zdrowym ciele, zdrowy duch!

W środę, trzeciego dnia wakacyjnych półkolonii Długosza, nasza super grupa pojechała na Międzyosiedlowy Basen Miejski. Uczniowie, po wysłuchaniu zaleceń ratownika, mieli okazję ochłodzić się w ten upalny dzień, poćwiczyć pływanie, pograć w piłkę wodną i pozjeżdżać do wody ze zjeżdżalni.

W drugiej części dnia uczestnicy letnich półkolonii Zespołu Szkół Katolickich udali się wraz z wychowawcami świetlicy szkolnej do Multikina, gdzie obejrzeli najnowszy film “Raya i ostatni smok” traktujący o nadziei.

Dzieci wspaniale się zintegrowały, dobrze bawiły i jak w pozostałe dni z uśmiechem korzystały z atrakcji przygotowanych przez opiekunów.


Dzień 2 – Każde dziecko wie, że “Zabawa to super sprawa”.

Drugiego dnia półkolonii organizowanych w Długoszu uczestnicy tego projektu wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię Dziecięcą nr 1. Dzieci bawiły się w podchody, zmagały się z trudnymi do odgadnięcia zagadkami oraz grały w wielkoformatową grę “Skarb piratów”.

Następnie wróciliśmy do szkoły, aby młodzież wzięła udział w Olimpiadzie Sportowej: “W zdrowym ciele, zdrowy duch” – takie hasło towarzyszyło odbywającej się olimpiadzie. Podczas zawodów panowała niezwykła atmosfera, gdyż wszyscy wiedzieli, iż głównym celem zawodów jest połączenie rywalizacji z dobrą zabawą. Po zakończeniu rywalizacji sportowych zostały ogłoszone wyniki. Olimpiada sportowa  została zakończona wspólną grą w piłkę nożną. Może spośród tych młodych zawodników wyrośnie przyszła gwiazda sportowa?

Dzisiejszy dzień był nieco wyczerpujący, ale ciekawy i z pewnością udany, więc na pewno zostanie młodzieży na długo w pamięci.


Dzień 1 – Wakacyjny kolaż aktywności.

Czas wolny od nauki można spędzić na różne sposoby. Nasza szkoła postawiła na bezpieczeństwo, sport, kulturę i zabawę. Rozpoczęliśmy półkolonie w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Pierwszego dnia (05.07.2021r.) zapoznaliśmy dzieci z zasadami BHP, regulaminem półkolonii, omówiliśmy wytyczne higieniczno-sanitarne, przedstawiliśmy plan zajęć i przystąpiliśmy do malowania wakacyjnego kolażu aktywności. Na rozgrzewkę dzieci narysowały “Wymarzony dzień półkolonii”, następnie rozegraliśmy mecz piłki nożnej, a potem odwiedziły nas panie ratowniczki z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zorganizowały dla dzieci pogadankę pod tytułem: “ABC pierwszej pomocy”. Po obiedzie zapoznaliśmy dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy i pasażer, a następnie poszliśmy do kręgielni. Uczniowie zbijali niezliczone ilości kręgli, kule toczyły się jedna za drugą.

Dzieci słuchały uważnie, brały czynny udział w zajęciach, zdrowo rywalizowały, wykazały się zapałem i poczuciem humoru. Z niecierpliwością czekamy na drugi dzień zajęć.

Daria Lewandowska i Sandra Iwańska

Skip to content