Wręczenie świadectw dojrzałości maturzystom “roku pandemii”

grupowe zdjęcie tegorocznych maturzystó∑ Długosza podczas wręczenia świadectw dojrzałości

Maturzyści rocznika 2021 nie mieli łatwej drogi do zdobycia matury. Większość czasu nauki przypadło na czas pandemii i zdalnego nauczania. Byli odizolowani od siebie nawzajem, od nauczycieli, od szkoły. Nie dane im było bawić się na studniówce. Sami musieli mobilizować się do pracy i uwagi przed monitorem komputera, aby jak najlepiej przygotować się do egzaminów. I choć nie było to łatwe, to z wielką radością przyjęliśmy wyniki matury, z których wynika, że wszyscy wytrwale pracowali i mają szansę na zdanie egzaminu dojrzałości w tym roku.

77 tegorocznych Długoszaków przystąpiło do matury, 75 (97,4% zdających) dziś otrzymało świadectwo dojrzałości. I choć są dwie osoby (2,6%), które będą jeszcze musiały w sierpniu zmierzyć się z matematyką, to jednak nikt nie musi czekać na maturę kolejny rok.

Najwyższe wyniki z matury 2021 osiągnęła Zofia Sieradzka z klasy IIIC, uzyskując średni wynik  91,80% i to ona otrzyma medal za najlepiej zdany egzamin maturalny. Zaraz za nią uplasował się Jakub Prokopczyk z klasy IIIA z wynikiem 89,71%. Na trzecim miejscu znalazły się Julia Biesiada i Anna Tomaszewska, obie z klasy IIIA z wynikiem 88,00%.

Drodzy, Kochani już Absolwenci, jesteśmy z Was bardzo dumni. Wszyscy zapisaliście się na kartach historii Szkoły im. ks. Jana Długosza. Wszystkim Wam Serdecznie gratulujemy i życzymy, abyście dostali się na wymarzone studia.

Wicedyrektor
Urszula Brykalska

Skip to content