Trafiły do nas! Adaptacja w przedszkolu

„W obecności dziecka opuszcza nas nieufność, stajemy się delikatni i życzliwi: bowiem kiedy skupiamy się wokół dziecka, ogrzewa nas płomień życia, który płonie tam, skąd życie wzięło początek.”

(Dr Maria Montessori)

 

W dniach 30 i 31 sierpnia 2021 r. po południu spotkaliśmy się w przedszkolu z nowo przyjętymi dziećmi. Na ten czas w domu pozostały codzienne rytuały i rytm dnia, do którego najmłodsi są przyzwyczajeni.

Wspólną rozmową i słuchaniem oraz zabawą przy muzyce stopniowo wspólnie przełamaliśmy pierwsze lody. I nie tak dawno jeszcze „obcy” dla siebie, a już dziś śmiało możemy powiedzieć, że „bliscy”.

Drogie dzieci, cieszymy się bardzo, że jesteście z nami! Potrzebujecie nowych doświadczeń, kontaktów z rówieśnikami i tak to też dzięki Waszym, rodzicom, jest możliwe. Podzielmy się nawzajem wiarą, emocjami, uczuciami, dobrą zabawą i edukacją, a z pewnością zaprocentuje to w przyszłości!

Karolina Szortyka

Skip to content