Licealiści Długosza w I edycji projektu „Kuźnia Liderów Regionu”

Trzech uczniów ZSK wzięło udział w I edycji projektu pn. „Kuźnia Liderów Regionu”. Realizatorem inicjatywy jest działające w ramach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Laboratorium św. Jana Pawła II. Patronat nad programem objął Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego . W minioną środę (25.08.2021 r.) Daria Kamińska, Wiktoria Kaszuba (absolwentki klasy humanistycznej) oraz Jakub Grączewski (kl. IIA) odebrali certyfikaty uczestnictwa z rąk Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Zbigniewa Ostrowskiego.

Formuła projektu ukształtowała się następująco: najpierw odbywały się zjazdy online, na których poznawaliśmy tajniki debaty oksfordzkiej, sztukę przemawiania, sposoby pozyskiwania funduszy na inicjatywy społeczne oraz pogłębialiśmy wiedzę na temat myśli Świętego Jana Pawła II.
Następnie zorganizowany został wyjazd nazwany Szkołą Letnią. W dniach 3- 10 lipca integrowaliśmy się z innymi uczestnikami podczas różnorodnych aktywności fizycznych. Czas zapełniliśmy atrakcjami takimi jak paintball, wojskowy tor przeszkód, przeprawa przez bagna, seans filmowy, gry planszowe, czy impreza przy ognisku. Podjęliśmy się także wyzwania tancerza znanego z social mediów- Jerusalema.
W ostatnim tygodniu działaliśmy w toruńskiej przestrzeni publicznej. Program  obejmował zajęcia z mediacji, relacji międzyludzkich oraz integrację z dziećmi. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka. Razem z młodszymi koleżankami i kolegami sprzątaliśmy autobus, który ma być mobilną świetlicą, piekliśmy ciastka, przygotowywaliśmy posiłki, grawerowaliśmy długopisy i zaplataliśmy makramy. Po pięciodniowych wysiłkach zwieńczyliśmy kilkumiesięczne starania spotkaniem w Urzędzie Marszałkowskim.

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Wółkowskiemu za zorganizowanie projektu, który pomógł nam poznać siebie, innych i zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego za dofinansowanie projektu i wszystkim prowadzącym zajęcia. Zachęcamy wszystkich uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w następnych edycjach Kuźni Liderów Regionu.

Wiktoria Kaszuba

Skip to content