Iskierki na wycieczce w Goreniu Dużym

Nowy rok przedszkolny 2021/2022 dzieci z grupy “Iskierki” rozpoczęły wycieczką na zieloną szkołę do Gorenia Dużego. 9 września 2021 r. wybraliśmy się autokarem do malowniczej wsi położonej niedaleko Kowala z planem spędzenia tam całego dnia wśród natury.

Początek naszej wycieczki stanowiło zwiedzanie mini zoo, w którym dzieci miały okazję podziwiać nie tylko
zwierzęta egzotyczne, ale i rodzime, które nie występują naturalnie w naszym regionie. Ku naszemu zdziwieniu największą sympatię wśród dzieci zdobyły indyki, które wesoło “gulgały” przechadzając się wzdłuż ogrodzenia. Na sam koniec przygody ze zwierzętami dzieci nakarmiły i pogłaskały przyjazne osiołki.

Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką. Zwiedziliśmy pobliskie tereny podziwiając krajobraz polskiej wsi i wypatrywaliśmy różnych ciekawostek. Udało nam się zaobserwować między innymi: rodzinę łabędzi, pasące się na polach krowy oraz kozy, wielkie snopy siana i stare chałupki.

Po przejażdżce wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach z filcu, gdzie dzieci miały odtworzyć jakąś scenę z wakacji i przedstawić ją w formie plastycznej. Przedszkolaki zabrały swoje prace do domów.

Na sam koniec zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem, a czas odpoczynku popołudniowego spędziliśmy na świeżym powietrzu korzystając z pobliskiego placu zabaw. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale i za razem głodni kolejnych wycieczek.

Ksenia Pałucka

Skip to content