Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że gdy 20 września zaczyna się,
od najmłodszego, aż  do starszaka
wszyscy świętują Dzień  Przedszkolaka!

Dzień Przedszkolaka  to święto uchwalone przez Sejm RP w 2013 roku. Ma ono zwracać uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w kształtowaniu młodego pokolenia Polaków. Jest ono okazją do wspólnej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten wspaniały dzień. Każda grupa ubrała się na tę okoliczność w innym kolorze: 3-latki na niebiesko, 4-latki na zielono, 5-latki na czerwono, grupa 0A na żółto, a 0B na pomarańczowo. Było więc niezwykle kolorowo i radośnie. Przedszkolaki zgromadziły się w świetlicy, gdzie bawiły się do znanych dziecięcych przebojów, m.in. „Jedzie pociąg”, „Gąsiennica”, „Taniec połamaniec”. Każda grupa w podziękowaniu za wspólną zabawę otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Dalsze świętowanie przeniosło się do sal, gdzie po poczęstunku dzieci wraz ze swymi paniami bawiły się w różne zabawy integracyjne m.in. z wykorzystaniem chusty KLANZA i instrumentów muzycznych, a także rozwiązywały zagadki o tematyce związanej z przedszkolem i zabawkami.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim naszym wychowankom dużo radości i uśmiechu na każdy dzień nowego roku przedszkolnego, oby pobyt w naszej placówce stał się dla Was niezapomnianą przygodą, przepełnioną nauką i wesołą zabawą!

                                                                                                              Marta Antczak

 

Skip to content