Początek jesieni z wierszem w tle

Nawiązując do wspaniałego koncertu poświęconego twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Rzeczy niepokój” – Baczyński muzycznie, którego mieliśmy przyjemność wysłuchać w Centrum Kultury „Browar B” – Daria Lewandowska, wraz z Kamilą Marcinkowską i Jakubem Zemlakiem, zorganizowała w świetlicy szkolnej serię lekcji pod tytułem: „Początek jesieni z wierszem w tle”.

Licealiści podczas zastępstw, mieli okazję przeczytać wiersze: Jana Andrzeja Morsztyna, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Edwarda Stachury, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – wszystkie z różnej perspektywy traktujące o jesieni.

Uczniowie z młodszych klas natomiast, oczekując po lekcjach na przybycie rodziców, zostali zapoznani z poezją jesienną Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy.

Przy następnej okazji, Pani Daria Lewandowska, zaprezentuje uczniom własne wiersze, a także postara się namówić dzieci, aby napisały i podzieliły się swoimi obserwacjami i przemyśleniami na temat jesieni, ubranymi w poetyckie słowa.

Wychowawcy świetlicy

Skip to content