“Wszystko co dobre, kiedyś się kończy”… nauczyciele!

Zgodnie z powiedzeniem, że “tradycji musi stać się zadość”, w poniedziałkowy wieczór na boisku szkolnym zebrali się oni… Wirtuozi Futbolu, czyli nauczycielski spryt i doświadczenie, oraz Młodzi Gniewni, uczniowska energia i dynamika. Drużyna pedagogów, pewni siebie obrońcy tytułu, oraz uczniowie, żądni zwycięstwa, stanęli do jednego z najbardziej żarliwych pojedynków w historii.

Już od pierwszych minut widać było, że każdy chce wyjść stąd jako zwycięzca. Ogromna dynamika gry i koronkowe zagrania sprawiły, że obecni na trybunach kibice, przyglądali się grze z zapartym tchem. Uczniowie pewnie ruszyli do ataku, już w pierwszych minutach gry objęli prowadzenie dwoma bramkami. Nauczyciele nie pozostawali im dłużni, dzielnie podążali za szybkimi jak błyskawica wychowankami, doprowadzając tym do remisu 2:2, którym zamknęli pierwszą połowę meczu.

W trakcie przerwy przyszedł czas na naradę i zebranie sił przed (początkowo) spokojniejszą drugą połową. Zawodnicy nieco zmęczeni, ruszyli do ostatecznego starcia o zwycięstwo. Na niekorzyść nauczycieli, uczniowie w tej części meczu pokazali się z najlepszej strony zdobywając aż pięć goli, zaś ich przeciwnikom udało się zdobyć tylko jednego. Starcie gigantów zakończyło się wynikiem 7:3 dla uczniów, którzy odebrali trofeum nauczycielom.

Po zakończonej grze przyszedł czas na podziękowania i symboliczny okrzyk zwycięstwa z dumnym uniesieniem pucharu. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego wydarzenia. Nauczycielom za wspólną grę, drużynie uczniów za emocjonujący pojedynek, księdzu Jackowi Bucie za uświetnienie gry swoim mistrzowskim komentarzem, wszystkim kibicom, tym obecnym na żywo, jak i online.  Aha… I pamiętajcie uczniowie – wszystko co dobre kiedyś się kończy 😉 Do zobaczenia za rok. DRUŻYNA NAUCZYCIELI: Piotr Chodoła (1), Krzysztof Łodygowski (1), Artur Jędrzejczak (1), Maciej Ziółkowski, Jakub Kostrzewski, ks. Adam Zieliński, Dariusz Goldewicz. DRUŻYNA UCZNIÓW: Wiktor Sękowski, Igor Denslaw (1), Mateusz Kozaczyk (2), Michał Porębski (2), Wiktor Balcerak, Robert Morzycki (1), Michał Biernacki (1) Bartłomiej Witkoś.

Piotr Chodoła

Skip to content