Spacerkiem po uśmiech

W ostatni dzień września 2021 r. grupa dzieci sześcioletnich 0B z naszego Przedszkola wybrała się na wystawę plenerową znanej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia z najdalszych zakątków świata Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej. Ukazane na wystawie warunki życia, w jakich mieszkają i uczą się dzieci na innych kontynentach, które niejednokrotnie głodują, pracują od najmłodszych lat z rodzicami w przykrych warunkach, zwróciły naszą uwagę. Z nich też wyczytaliśmy, że wdzięcznością i uśmiechem powinniśmy obdarowywać naszych rodziców, najbliższych, rówieśników, opiekunów, nauczycieli i wszystkie osoby z naszego otoczenia, które spotykamy w życiu, bo to oni starają się o nasz byt i warunki, w jakich się uczymy, wzrastamy i rozwijamy. Zabierając dzieci na tę wystawę chciałyśmy zachęcić je do dzielenia się tym, co jest luksusem w dzisiejszych czasach – uśmiechem.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy Pani Elżbiety Dzikowskiej zorganizowanej przez C.K. Browar B.

Karolina Szortyka

 

Skip to content