Dzień Chłopaka w małym Długoszu

W Polsce istnieją dwie równoległe daty, kiedy świętuje się Dzień Chłopaka, a młodzi panowie dostają prezenty z okazji swojego święta. Pierwsza, nazywana przez niektóre źródła Dniem Mężczyzny, to 10 marca, druga, już obligatoryjnie nosząca nazwę Dzień Chłopaka – 30 września.

W naszej szkole świętowanie dnia chłopaka na stale wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Dzięwczęta z klasy 3 b i 3c przygotowały krótkie przedstawienia , podczas którego wszyscy bawili się przednio.

Wszystkim chłopakom małym i dużym jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń, wiele miłości, dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!

Kamila Kurdubska

KLASY 1

Z okazji “Dnia Chłopaka” klasy pierwsze ZSK im. ks. Jana Długosza wybrały się na wycieczkę do Multikina na seans pt. “Rodzinka rządzi”. To kontynuacja nominowanej do Oscara przebojowej, animowanej komedii „Dzieciak rządzi” ze studia DreamWorks Animation. Wyjście do Multikina było wspaniałą formą integracji uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć fascynujący i pełen przygód seans, z apetytem jedząc przy tym popcorn. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, w której czekały na chłopców słodkie upominki, soczki i zabawki. Uczniowie klasy 1c mieli okazję zasmakować również przepysznej pizzy ufundowanej przez rodziców jednej z uczennic. To był bardzo udany dzień 🙂

Aneta Chrapkowska

KLASY: 2A,2B,2C,3B,3C

Uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 3b, 3c świętowali Dzień Chłopaka  we włocławskim Multikinie oglądając premierowy pokaz animowanej komedii “Rodzinka rządzi”. Emocje były spore zarówno u tych młodszych jak i starszych. Rozbawieni do łez zajadaliśmy się oczywiście kinowymi przekąskami. Po seansie był czas na podzielenie się wrażeniami i już sformułowano pierwsze recenzje filmu 🙂

Wszystkim naszym CHŁOPCOM jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

Ewa Jackowska

KLASA 3A

Dzień Chłopca w klasie 3a upłyną bardzo miło i sympatycznie. Najważniejszym punktem dnia była pizza dostarczona przez rodziców uczniów. Chłopcy zadowoleni i zaskoczeni niespodzianką pałaszowali razem z dziewczynkami zamówione jedzenie ze smakiem i ogromnym apetytem.

Pyszna pizza, niekończące się rozmowy i wspólna zabawa jeszcze bardziej zintegrowała naszą klasową społeczność. Wszyscy uczniowie kl. 3a spisali się na medal. Podziękowania należą się również rodzicom za tak fajny pomysł. Już planujemy następną wspólną imprezę.

Marta Trela

KLASY 4

Dnia 30.09 z okazji Dnia Chłopaka klasy czwarte wybrały się do kina na film „Czarny młyn”. Tego dnia była to też okazja do integracji klas czwartych. Uczniowie z ochotą oglądali film, który usiany był metaforami i niósł przekaz.

„Czarny młyn” zasługuje na miano jedynej z najlepszych, kształtujących pozytywne postawy i pokazujących dobre wzorce. Poza edukacyjnym aspektem nie można również zapomnieć o tym, że jest to przede wszystkim pasjonująca powieść dla dzieci, ocierająca się o fantasy, balansująca na granicy jawy i snu. Swoim urokiem hipnotyzuje również dorosłych.

Marcin Jaskólski

Skip to content