Anioły są wśród nas

„ Anioły są wśród nad
spotykasz je co dzień,
znajomą mają twarz,
mijają mnie, mijają Cię..”

[sł. Ewa Alimowska, muz. Piotr Kominek]

 

Dnia 4. października 2021 r., obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto naszego patrona – Anioła Stróża. Z tej okazji grupa 0B „Promyczki” miała okazję zaprosić wszystkie dzieci wraz z wychowawcami, opiekunami oraz pracownikami naszego przedszkola na wystąpienie wspominające Anioły, w tym Anioła Stróża.

Współcześnie ludzie coraz bardziej wstydzą się wiary w anioły, uznając, że to dziecinne. A przecież w anioły się wierzy! Towarzyszą nam od narodzin aż do śmierci, umacniają, chronią, dodają odwagi. Na szczęście są piękne piosenki, wiersze, kolędy, modlitwy, które opisują, mówią o aniołach, stanowiąc dla nas źródło wiary. Dzieci, pamiętajcie, Aniołów nikt nie wymyślił, jak pisze ks. Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy. Anioły są wśród nas, abyśmy nie musieli liczyć tylko na siebie!

Zachęcamy do wsłuchania się wspólnie w gronie rodzinnym w słowa i melodię poniższego utworu, wyk. Beaty Bednarz, który to wybrzmiał podczas dzisiejszego wystąpienia.

Karolina Szortyka

 

 

Skip to content