Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Długoszu

Każdego roku, pod koniec września lub na początku października, obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tym razem odbył się on 1 października w miniony piątek.

Ta światowa akcja umożliwia nam, nauczycielom matematyki, utrwalenie tabliczki mnożenia przez wspaniałą zabawę, w której bierze udział cała szkoła (uczniowie, nauczyciele, administracja). Tak było tradycyjnie każdego roku. Niestety, pandemia po raz drugi pokrzyżowała zaplanowaną szkolną zabawę i ograniczyła ją do świętowania Dnia Tabliczki mnożenia w klasach.

Od samego rana rozpoczęliśmy turnieje klasowe, z których wyłonieni byli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, bo każdy chciał zdobyć najcenniejszą z nagród – TYTUŁ LAUREATA TURNIEJU, czyli MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.

Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom na dobrej zabawie, ale tym samym na niesamowitym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Dziękuję wszystkim uczniom z klasy 1a LO za pomoc w organizacji turnieju, a nauczycielom za możliwość przeprowadzenia zawodów podczas lekcji i wspólną zabawę.

 

Joanna Karwowska

Skip to content