Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

2. października br. w katedrze włocławskiej miało miejsce diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Błogosławionego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Już od godzin porannych grupy pielgrzymów miały możliwość zwiedzania specjalnych wystaw poświęconych nowemu błogosławionemu – w Muzeum Diecezjalnym, a także w kaplicy święceń kapłańskich Księdza Kardynała w Katedrze.

O godz. 10.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa a następnie Ks. Prałat Antoni Poniński wygłosił wykład przedstawiający związki Prymasa z Włocławkiem. Kulminacyjnym momentem była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego. Po radosnym odśpiewaniu Te Deum laudamus za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i pasterskim błogosławieństwie, przyszedł czas na Agapę.

ks. Adam Zieliński

Skip to content