Warsztaty „Anioły niebiańscy przyjaciele”

Jak co roku 2 października obchodzimy dzień Anioła Stróża. W tym roku była to sobota i przedszkole było nieczynne, dlatego uroczystości patrona przedszkola zostały przeniesione na następny tydzień. Z tej okazji 5 i 6 października 2021 r. odbyły się warsztaty. 5 października, tj. we wtorek, swoje aniołki wykonywały najmłodsze dzieci z grupy: 3, 4 i 5-latków. Każdy z uczestników warsztatów z dostępnych materiałów plastycznych, pasmanteryjnych mógł wykonać najpiękniejszego i niepowtarzalnego aniołka. Najmłodsze dzieci tworzyły aniołki z wykorzystaniem kredek, malując gotowe elementy i tylko lekko ozdabiając je piórkami, plasteliną i farbą. Bardziej pracochłonne aniołki powstały w środę, kiedy to do pracy zabrały się dzieci starsze. Dziewczynki i chłopcy wykonali piękne, przestrzenne aniołki, bardziej skomplikowane, jeżeli chodzi o wkład pracy i końcowy efekt. Aniołki w sukniach ze sznurka, ze skrzydłami z prawdziwych piór wyglądały bardzo efektownie. Pomysłów było bardzo wiele: od zabawy w glinie po prace z kredek pastelowych. Dzieci tworzyły postać aniołka: symbol dobroci i niewinności. Warsztaty miały nie tylko charakter plastyczny, ale również duchowy: podczas tego spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o Aniołach i ich misji otrzymanej od Boga. Mogły też zatańczyć i zaśpiewać piosenki z repertuaru o Aniołach. Warsztaty plastyczne sprzyjały rozwojowi zdolności manualnych oraz osiągnięciu satysfakcji z własnoręcznej pracy. Stanowiły doskonałą okazję do aktywności dziecka, uruchamiały jego fantazję, stanowiły uzupełnienie zajęć z integracji sensorycznej oraz motoryki małej. Podczas wykonywania zadania widoczne było ogromne zaangażowanie, oryginalność i pomysłowość wszystkich uczestników – tych małych i dużych – czego efektem były piękne prace. Zajęcia zorganizowała s. Renata Zawadzka i p. Jolanta Gitner.

s. Renata Zawadzka

Skip to content