Spotkanie modlitewne w internacie

Nasze życie – od rana do nocy, od nocy do rana- jest szare, jednostajne, monotonne. Wciąż to samo: po niedzieli poniedziałek, po poniedziałku wtorek, potem środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela. Znowu poniedziałek… Wstajemy rano, szykujemy się do szkoły, podobni ludzie, podobne sprawy. A przecież życie codzienne, monotonne, jest tak bardzo ważne, bo dzieją się w nim tajemnice Boże. Jeżeli żyjemy różańcem to i monotonia będzie święta.

ks. Jan Twardowski 

Wieczorem dnia 6 października 2021 r. nasza wspólnota internacka przeżyła drugie spotkanie duchowe. Z racji że rozpoczął się miesiąc październik, modliliśmy się na różańcu. Wszyscy z szacunkiem i w pełnym skupieniu przeżywali tajemnice chwalebne różańca świętego. W tym dniu kaplica była pięknie przystrojona. Mogliśmy w tym czasie wpatrywać się w piękny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Dekorację przygotowali Pani wicedyrektor Bożena Sobierajska i ks. Jacek Buta. Dzięki pięknym rozważaniom i pieśniom z akompaniamentem gitary zrozumieliśmy, że różaniec nie musi być w cale taki nudny. Objęliśmy naszą modlitwą wszystkich potrzebujących: nauczycieli, koleżanki i kolegów.

Kamil Żelski, kl. Ic LO

  

Skip to content