Dzień Chłopaka klasy IIIc LO

W tamtym roku w naszym mieście otworzono ściankę wspinaczkową „Kruk Tower”. Na jej profilu na Facebooku ogłoszono konkurs dla szkół na największą ilość reakcji na komentarz danej klasy. Może to niewiarygodne, ale udało się nam wygrać w tym plebiscycie. Nagrodą było darmowe wejście na ściankę dla grupy uczniów. Chcieliśmy wykorzystać tę okazję  już w drugiej klasie na początku roku szkolnego, niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Udało nam się jednak teraz. We wtorek – 5 października – wraz z naszą wychowawczynią panią Lidią Wiśniewską oraz ks. Jackiem Butą mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach integracyjnych na tej ściance. W ten sposób uczciliśmy Dzień Chłopaka. Na miejscu przywitali nas przemili instruktorzy, którzy asekurowali nas podczas wspinaczki. Wielu z nas odważyło się zmierzyć się z lękiem wysokości i wspiąć się na szczyt. Niektórzy zaliczyli dwa, a nawet trzy poziomy trudności wspinania. Kilkoro z nas trochę się  wystraszyło, widząc stromą ścianę z kolorowymi kamyczkami, i nie udało się ich namówić nawet na próbę wspinaczki. Ci jednak dobrze się bawili, obserwując i podziwiając śmiałków przybijających piątkę z sufitem oraz robiąc zdjęcia. Dla nas wszystkich było to bardzo ciekawe doświadczenie – śmiech, emocje i brawa dla każdego zdobywcy szczytu. Nasza klasa świetnie się bawiła. Myślimy oczywiście, żeby jeszcze kiedyś wybrać się razem na ściankę wspinaczkową.

Julia Maćkiewicz

Skip to content