Promyczki na warsztatach metrologicznych “Miary i wagi”

14 października 2021 r. dzieci z grupy „Promyczki” odwiedziły CK Browar B – Włocławską Kolekcję „Miar i Wag”.

Niesamowity jest fakt, że wystawa, na którą się wybraliśmy, zawiera mnóstwo eksponatów miar i wag. Sam opis wystawy już bardzo nas zainteresował: „Kolekcja Wag i Miar zawiera 10 000 eksponatów – miar i wag, od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Ekspozycja zawiera wiele unikalnych urządzeń i przedmiotów, w tym odważniki, pojemniki na płyny, ziarno oraz XIX-wieczną kasę sklepową. Eksponaty pochodzą z różnych krajów, m.in. z Chin, a także z wielu epok począwszy od średniowiecza”.

Poza obejrzeniem samej kolekcji dzieci wzięły udział w warsztatach metrologicznych. Przedszkolaki miały bezpośredni kontakt z eksponatami oraz szansę do eksperymentowania i zdobywania wiedzy poprzez doświadczenie.

Justyna Paczkowska

Skip to content