Wizyta 2b SP w Dużym Długoszu

18 października 2021 roku klasa 2b SP wraz z p. Gabrielą Goszcz i p. Martą Wójciak wybrała się do biblioteki szkolnej znajdującej się w Dużym Długoszu. Uczniów przywitała p. Sławomira Lewandowska, która opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje biblioteka, kiedy powstała oraz kto jest jej patronem. Uczniowie zobaczyli najciekawsze książki znajdujące się w bibliotece. Najgrubsza książka miała ponad 2400 stron, a najmniejsza książeczka miała ok 5 cm. Największe wrażenie zrobiła książka ze złotymi stronami. Zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

W drugiej części wizyty pani Sławomira L. Przeczytała dzieciom wiersz pt. „ O Sójce, która chciała zobaczyć różowe zorze” Jerzego Pietrkiewicza. Następnie uczniowie wykonali piękne ilustracje, które mają zostać wykorzystane podczas tworzenia książki przez starszych kolegów z Dużego Długosza.

Dziękujemy p. Marcie W. za opiekę, a p. Sławomirze L. za przeprowadzenie ciekawych zajęć bibliotecznych 🙂

Gabriela Goszcz

Skip to content