37. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

„Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat”.

W poniedziałkowe popołudnie 18. października br. odbyły się uroczystości upamiętniające 37. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy  i złożenia kwiatów pod krzyżem na tamie we Włocławku. Następnie wierni wyruszyli w procesji  różańcowej z relikwiami błogosławionego na plac przed Sanktuarium, na którym została odprawiona msza święta, której przewodniczył ks. bp. Frantisek Rabek – Ordynariusz Wojskowy ze Słowacji. Na uroczystości obecne były delegacje związków zawodowych, szkół oraz wielorakich instytucji. W tej wyjątkowej uroczystości wziął również udział poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem Panem Rafałem Kurzępą i Panią wicedyrektor Bożeną Sobierajską.

Kolejnym wydarzeniem upamiętniającym bł. ks. Jerzego będzie 29. odsłona biegu ku Jego pamięci, która będzie miała miejsce 23. października 2021 roku. Początek sportowych zmagań na tamie we Włocławku o godz. 10.00. Szczegółowe informacje oraz zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego. Serdecznie zapraszamy.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content