Dzień Elegancji, czyli nie taki krawat i wysokie obcasy straszne

W miniona środę, czyli 13. października, w „dużym” Długoszu odbył się Dzień Elegancji z okazji przypadającego właśnie wtedy Światowego Dnia Noszenia Garnituru. Nie chcąc dyskryminować żeńskiej części społeczności Długosza, Samorząd Uczniowski wraz z klasą II b LO oraz z opiekunami, czyli panią Pauliną Stężewską i panem Maciejem Ziółkowskim, postanowili zachęcić wszystkich do eleganckiego stroju.

Choć pomysł był dosyć spontaniczny, to odzew z jakim spotkał się ze strony uczniów i nauczycieli był dla organizatorów miłym zaskoczeniem. W sumie ze szkoły podstawowej i liceum w konkursie postanowiło wziąć udział ponad 100 osób. Co prawda niektórzy chcieli „pójść na skróty” z eleganckim strojem, jednak większa część uczniów i uczennic naprawdę postarała się.

Damska część długoszaków postawiła na sukienki, a wśród nich dominowały klasyczne „małe czarne”. U panów zdecydowaną przewagę stanowiły marynarka i garnitur. Niektórzy uczniowie zadbali o gustowne dodatki dopełniające i podkreślające elegancki charakter swojego stroju. Trzeba jednak dodać, że niejednokrotnie prawie elegancki strój psuły źle dobrane buty w postaci obuwia sportowego.

W tym miejscu organizatorzy, a w szczególności moja skromna osoba, chcieliby podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, którzy postarali się w tym dniu wyglądać wyjątkowo elegancko, panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za pomoc w realizacji konkursu oraz jury konkursowemu.

Maciej Ziółkowski

 

Skip to content