Inauguracja okresu przygotowania do bierzmowania w ZSK

W przeddzień wspomnienia św. Jana Pawła II, w katedrze włocławskiej, miało miejsce oficjalne rozpoczęcie okresu przygotowawczego do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Ze względu na ubiegłoroczne restrykcje pandemiczne, w wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 i 8 naszej Szkoły Podstawowej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ks. Dyrektor Jacek Kędzierski, natomiast kazanie wygłosił ks. Adam Zieliński, który jest katechetą w tych klasach i jest odpowiedzialny za przygotowanie długoszańskiej młodzieży do bierzmowania. W procesji z darami przedstawiciele poszczególnych klas, na ręce Księdza Dyrektora, złożyli pisemne deklaracje, w których wyrazili pragnienie sumiennego przygotowywania się do otrzymania sakramentu dojrzałości. Gorąco modlimy się za naszych młodych Długoszaków, aby ten czas był jak najlepiej wykorzystany na rozwój duchowy i pogłębienie osobistej relacji z Bogiem.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content