Konkurs historyczny „Patria Nostra”

W ubiegłym tygodniu zostały ogłoszone wyniki  Konkursu historycznego Patria Nostra, w którym wzięła udział drużyna w składzie Wiktor Sękowski, Wiktor Tężycki i Mikołaj Wałęza z klasy 2 a LO. Zadaniem drużyny było wykonanie filmu lub animacji dotyczącej najważniejszych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Drużyna skomponowała film opowiadający o getcie w Wilnie (Utworzone we wrześniu 1943 roku, po wybuchu w nim powstania zostało zlikwidowane. W czasie okupacji zgładzono w nim około 70 tysięcy wileńskich Żydów).

Miło mi poinformować,  że nasza drużyna znalazła się w I dziesiątce najlepszych projektów w regionie Wielkopolski i grup polonijnych.

Warto dodać, że Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są do młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursów jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.

Uczniom gratuluję wyniku! Mam nadzieję, że nadal będą poszerzać swoją kreatywność i wiedzę historyczną.

Anna Baranowska

Skip to content