Mały Długosz wspiera schronisko dla zwierząt

Od 2 listopada w naszym przedszkolu trwała zbiórka na rzecz kotów z włocławskiego schroniska. Podczas odwiedzin w schronisku miałam okazję dowiedzieć się, że obecnie znajduje się tam coraz więcej kocich lokatorów – przewyższają liczbę psów aż o połowę. Osoby organizujące zbiórki głównie dostarczają do schroniska pokarm dla psów. Postanowiliśmy wspomóc schronisko zbierając artykuły niezbędne do życia dla kotów. Dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej oraz personelu przedszkola udało nam się zebrać 44 kg suchej karmy oraz 16,25 kg mokrej karmy. Zebraliśmy również żwirek, posłania, poduszki, koce a nawet zabawki dla kotów ze schroniska. Bardzo dziękujemy za okazane wielkie serce oraz za to, że po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni na los porzuconych zwierząt. Zachęcamy do śledzenia strony włocławskiego schroniska gdzie znajdują się między innymi: broszury zwierząt gotowych do adopcji, imprezy na rzecz mieszkańców schroniska itp.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content