Warsztaty kulinarne “Zdrowe Słodycze”

W dniu 24 października 2021 r. w naszej szkole gościła firma cukiernicza: Lekkie Ciacho, która przyjechała do nas z Płocka. Profesjonalni cukiernicy opowiedzieli uczniom klas I-III o receptach zdrowego odżywiania, o istocie czytania etykiet na produktach, znajdujących się na półkach w sklepach oraz o sposobie uchronienia się przed niebezpieczną chorobą, jaką jest CUKRZYCA!

Panie zasygnalizowały bardzo ważną rzecz dzieciom, iż cukier jest zupełnie niepotrzebny w naszym życiu. Zaprezentowały sposób przyrządzenia trzech słodkich wyrobów, ale bez użycia cukru, z wykorzystaniem tylko i wyłącznie naturalnych produktów, takich jak: kasza jaglana, płatki kukurydziane, ryż preparowany, masło orzechowe, daktyle, miód i bakalie. Dzieci podczas warsztatów nauczyły się wykonywać zdrowe słodycze, m.in: kulki mocy, batoniki corn oraz fit nutellę. Nasi uczniowie podjęli się nawet challengu – 3 tygodnie bez cukru! Życzymy wytrwałości w powziętym postanowieniu.

Ewa Jackowska

Skip to content