Próbny egzamin maturalny z OPERONEM

W mijającym tygodniu licealiści ZSK wzięli udział w ogólnopolskiej próbie maturalnej, zorganizowanej przez wydawnictwo Operon. W tym roku do ostatniej matury w „starej formule” po gimnazjum, docelowo przystępuje 117 uczniów 3. klas LO.

Nasi licealiści w trakcie pierwszych 3 dni zmagań (poniedziałek, wtorek, środa) mierzyli się w godzinach porannych z przedmiotami obowiązkowymi (język polski, matematyka oraz język obcy). Na rozwiązanie arkusza z zakresu podstawowego, uczniowie mieli 170 minut (język polski, matematyka) oraz 120 minut (język obcy). W godzinach popołudniowych, czekały na nich rozszerzenia z wyżej wymienionych przedmiotów. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań składających się na tę część egzaminu wynosił 180 minut (język polski, matematyka) oraz 150 minut (język obcy).

Czwartego dnia zmagań czekały na naszych licealistów arkusze z pozostałych przedmiotów w zakresie rozszerzonym. W godzinach porannych mogli zmierzyć się z zadaniami z geografii, biologii lub historii, zaś w godzinach popołudniowych rozwiązywali zadania z chemii, fizyki lub wosu. Czas na rozwiązanie każdego z arkuszy wynosił 180 minut.

Nastroje przyszłych abiturientów były, jak to zwykle bywa, mieszane. Jednych zaskoczyła względna prostota zadań z arkusza próbnego, inni z lekką obawą w sercu zwracali uwagę na złożoność niektórych zadań egzaminacyjnych. W oczekiwaniu na wyniki ich zmagań, pozostaje nam mieć nadzieję, że zgodnie z dobrze znanym nam powiedzeniem: „strach ma wielkie oczy”, rezultaty próbnych zmagań dodadzą nam wszystkim motywacji do dalszej pracy ku osiągnięciu jak najlepszych wyników pod kątem finalnego, majowego egzaminu dojrzałości.

Skip to content