Pho3nix Kids – warsztaty sportowe w Dużym Długoszu

W miniony piątek 26.11.2021r. w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane warsztaty sportowo – edukacyjne Pho3nix Kids w ramach zeszłorocznego projektu dla 100 najbardziej zaangażowanych szkół podstawowych promujących aktywność fizyczną w Polsce.

Nasza szkoła uplasowała się na 55. miejscu spośród 500 szkół biorących udział w sportowych wyzwaniach (konkurs na kroki i wideo) na najbardziej inspirującą do aktywności fizycznej szkołę w Polsce.

Gościem specjalnym piątkowych warsztatów była złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro w kolarstwie tandemowym Pani Aleksandra Tecław, którą osobiście przywitał Dyrektor Szkoły ks. prałat dr Jacek Kędzierski.

Warsztaty podzielone były na dwie części. Pierwszą z nich stanowiła część inspiracyjna, podczas której Pani Aleksandra zaprezentowała wszystkim obecnym zdobyte w swojej karierze medale, sprzęt sportowy, przybliżyła uprawiane przez siebie kolarstwo, a na koniec każdy z uczniów mógł zadać naszej mistrzyni dowolne pytanie 🙂

Druga część, sportowa, składała się z krótkiej rozgrzewki i przygotowanych stacji przez ekipę Pho3nix Kids, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wykonywanych zadań. Każdy mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe (wytrzymałość, siłę, skoczność i zręczność) oraz zapisać wartości ich wskaźników na otrzymanych wcześniej akredytacjach.

Na koniec, wszystkie osoby które otrzymały najlepszy wynik, otrzymały od Pani Aleksandry nagrodę specjalną w postaci bidonu przywiezionego prosto z Tokio z zawodów sportowych.

Dodatkowe zainteresowanie wzbudził wśród uczniów skonstruowany specjalnie na Igrzyska Paraolimpijskie rower tandemowy dla Pani Aleksandry, na którym uczniowie mogli spróbować swoich sił i poczuć się jak prawdziwi kolarze. Przywieziony przez mistrzynię rower wykonany był z włókna węglowego i kosztował – uwaga… 120 000 zł!!!

Warsztaty okazały się dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem, gdyż niecodziennie można spotkać tak wybitnego sportowca, a tym bardziej złotą medalistę Igrzysk Paraolimpijskich. Na zakończenie warsztatów Pani Wicedyrektor mgr Urszula Brykalska podziękowała całej ekipie Pho3nix Kids za spotkanie, a uczniom za zaangażowanie i postawę godną sportowców.

Jedno jest pewne – aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jest bardzo istotna i nie należy jej zaniedbywać. Ta forma spędzania czasu wspiera prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i umysłowy, a także pozwala utrzymać prawidłową postawę i masę ciała.

Piątkowe warsztaty pokazały, że należy inspirować i angażować młodzież do podejmowania aktywności fizycznej każdego dnia dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia, a także realizować wyznaczone przez siebie cele życiowe, bo każdy z Nas może zostać Mistrzem 🙂

Koordynator szkolny – mgr Milena Kujawa

Skip to content