Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Przytulanie to taka witamina,
której czasami potrzebuje każdy człowiek.
Jej niedobór powoduje osamotnienie.

 

Brunatny, żółty, w czerwonym kapeluszu z rondem wywiniętym do góry, z klapniętym uszkiem, dobry, miły, grzeczny, z łapką umoczoną w miodzie lub marmoladzie – pluszowy Miś – to właśnie on zaprosił wszystkich w przedszkolu  na swe urodziny.

Podczas spotkania goście wysłuchali historii pluszowej maskotki, poznali misiowe osobistości Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Uszatka oraz Misia Colargola, potańczyli przy dobrej muzyce oraz skosztowali pyszności, jakie Miś przygotował. Dowiedzieliśmy się, że warto także poszukać misia w książkach. Przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest obecność drugiego człowieka obok, wspomnieliśmy o udanej akcji przekazania pluszowych misiów chorym dzieciom do szpitala onkologicznego w Lublinie, które z pewnością uspokoją ich serduszka, bo przecież przez przytulanie wzmacnia się siłę i wywołuje uśmiech na twarzy, a przede wszystkim w sercu.

Karolina Szortyka

 

Przy okazji urodzin Pluszowego Misia, zachęcamy rodziców do krótkiego wspomnienia z lat dzieciństwa:

 

Skip to content