Artystyczna odsłona Roku Św. Józefa

„ Św. Józef jest patronem życia rodzinnego. Pozostał zjednoczony z Bogiem pomimo pełnienia różnych codziennych prac i obowiązków. Trzymając w ręku piłę i hebel, robił nosidła i pługi, jednocześnie wznosząc swe serce ku niebu. Zawsze był gotów słuchać Jezusa i otrzymywać Jego łaski”.

Św. Piotr Julian Eymard(1868 r.)

Ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, był szczególną inspiracją do namalowania Jego portretu przez uczniów klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza. Stanowił również przypomnienie kim był św. Józef i jaką rolę odegrał w życiu Jezusa Chrystusa i Maryi. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z dziełami wielu malarzy, którzy uwiecznili Jego wizerunek w swoich dziełach. Wykonane prace uczniów zostały wyeksponowane na wystawie w głównym holu szkoły. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Bożena Sobierajska.

Kapituła Konkursowa w składzie ks. dyrektor Jacek Kędzierski, ks. Jacek Buta, ks. Adam Zieliński i przedstawiciel uczniów Kamil Żelski, wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Karolina Idryan kl. 5c,

I miejsce – Oliwia Światek kl. 5c,

II miejsce – Julia Jabłońska kl. 5b,

II miejsce – Jan Krysiński kl. 5c,

III miejsce – Aleks Szeląg kl. 5b.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na tle wystawy pt. ”Rok Świętego Józefa”. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Księdza Dyrektora.

Laureatom konkursu i wszystkim autorom prac gratulujemy ukazania oblicza św. Józefa.

Bożena Sobierajska

Skip to content