Klasa 4b na warsztatach z pieczenia pierniczków

Dnia 29.11.2021 r. klasa 4b SP zaczęła przygotowania do świąt od warsztatów z pieczenia pierniczków w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

Dzięki zaproszeniu przez zaprzyjaźnioną szkołę nasi uczniowie mogli poznać tradycyjne receptury oraz proces wypieku. Po wspólnych zajęciach kulinarnych uczniowie zabrali się do smakowania, ozdabiania oraz pakowania tych pyszności.

Oprócz uczty dla podniebienia klasa 4bSP zwiedziła Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, gdzie uczniowie zobaczyli czym zajmuje się ten profil szkoły, a mianowicie obejrzeliśmy urządzenia i maszyny rolnicze, do których mogliśmy wsiąść oraz zwierzęta jakie można spotkać w Polskich zagrodach.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Kazimierz Rojewski, który podczas wspólnego słuchania kolęd oraz ozdabiania pierniczków złożył życzenia dla całej społeczności Długosza.

Serdeczne podziękowania składamy pani Małgorzacie Kurdupskiej oraz pani Lidii Rędzikowskiej za lekcję, gościnę oraz zaproszenie na te wyjątkowe chwile pełne nauki jak i zabawy.

Jaskólski Marcin

Skip to content